נתקעתם עם הרכב? אל תיכנסו ללחץ הפתרון הוא פשוט ומהיר

אין ספק כי הרכב הוא אחד מההמצאות המוצלחות והטובות ביותר עבור כל אחד מאתנו. כבר בגיל 16 חלמנו על הרגע בו נהיה עצמאיים, עם רישיון נהיגה ולמרות שיש לנו מדינה קטנה מאוד – אנו נוכל לנסוע לאן שרק נרצה. הרכב הפרטי משמש כל משפחה באופן יומיומי, אם בשעות הבוקר כאשר מפזרים את כל הילדים למסגרות החינוך ולאחר מכן ממשיכים מיד לעבודה, או בשעות אחרי הצהריים כאשר מחזירים את כל המשפחה חזרה הביתה, ובשעות הערב כשמחליטים לצאת לבילויים מהנים.

כבר אי אפשר בלי רכב

מכיוון שהרכב הפך להיות מצרך חשוב ונחוץ עבור כל משפחה, ניתן לראות משנה לשנה את עליית שיעורי הרכבים הנמצאים על הכביש. זוהי כמובן הסיבה לפקקים ועומסי התנועה הבלתי נסבלים שאנו עוברים בכל יום ויום. אך למרות הקושי, אנו נעדיף להמשיך ולנסוע ברכב ולהיות זמינים וניידים מאשר לבחור בפתרון של תחבורה ציבורית כמו רכבת.

משום שהרכב נחוץ לנו מאוד במהלך כל יום, זוהי אכזבה וקושי גדול כאשר ביום בהיר אחד הרכב פשוט לא מניע. חוץ מהעניין של פגיעה בלוח הזמנים המסודר שלנו, מדובר גם על בהלה מהמחשבה על העלויות הכרוכות בתיקון לרכב. אך לפני שנלחצים – פשוט בודקים האם הסיבה לכך נובעת ממצבר הרכב שהתרוקן וכבר לא מספק את החשמל הדרוש לרכב, וכך ניתן בקלות ובמהירות להזמין מצבר מהקטלוג בהתאם לסוג ויצרן הרכב.

חשיבות טיפולי תחזוקה תקופתיים לרכב

כאשר מדובר בתקלה בגלל מצבר מרוקן או שאינו תקין, הטיפול הוא פשוט ויכול להתבצע אפילו באופן עצמאי ללא צורך בשירותי מוסך. אך כאשר הבעיה אינה מסתכמת במצבר לא תקין, מדובר בעניין מסובך יותר שדורש בדיקה מקיפה במוסך והוצאות כספיות לא קטנות.

כדי להימנע מתיקונים יקרים ופתאומיים לרכב, חשוב להקפיד באופן שוטף על טיפולי תחזוקה תקופתיים לרכב. לרוב מדובר על טיפול תקופתי בכל כמה חודשים או בהתאם לנסיעות שהרכב עובר, כך שלאחר כל תקופה שכזו יש צורך לוודא שכל הרכיבים המכניים של הרכב עובדים ומתפקדים כמו שצריך. וכך ניתן להימנע מהפתעות בלתי צפויות במהלך יום שגרתי, ואף הוצאות כספיות גדולות.

לוקחים בחשבון גם את עניין הבטיחות

במהלך אותם טיפולים תקופתיים שהרכב עובר, נבדקים גם מגוון נושאי בטיחות קריטיים וחשובים. כך בנוסף לבדיקות מכניות שהרכב עובר בעיקר באזור המנוע, נבדקים גם תקינות ארבעת צמיגי הרכב, איכות הברקסים בכל גלגל ופנסי הרכב הקדמיים והאחוריים. בדיקות אלו נחוצות וחשובות ביותר הן מבחינת פעילות תקינה של הרכב, והן לצורך שמירה על בטחון כל נוסעי הרכב והרכבים השונים שנמצאים בכביש. נהיגה ברכב שאינו בטיחותי עלולה לסכן את יושבי הרכב, ואף את הנהגים האחרים הנמצאים בכביש.

הרכב נתקע באמצע הכביש? כך צריך לנהוג

ישנם מקרים בהם הרכב נתקע במהלך הנסיעה בכביש באופן פתאומי. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות, החל מבעיה של צינור קרוע או משוחרר באחד מחלקי המנוע או בעיה כללית וגדולה יותר של התחממות יתר של המנוע או בעיה אחרת הקשורה בו.

כך או אחרת, כאשר הרכב מתחיל להיראות סימני תקלה בלוח המחוונים יש לעצור מיד בבטחה בשולי הדרך ולהיצמד לימין ככל הניתן, כך שהרכב ירד ככל האפשר מנתיב התנועה של כלי הרכב. לאחר מכן יש להפעיל את אורות המצוקה ברכב וללבוש את האפוד הזוהר הקיים בכל רכב, ולהתקשר אל חברת ע.ש גרירה וחילוץ שיגיעו עד אליכם כדי להסיע את הרכב התקול אל מוסך מקצועי לצורך בדיקה וטיפול התקלה.

הוספת תגובה

תגובות

  • לא נמצאו תגובות