אמירת ספר תהילים

ספר תהילים, אשר חובר על ידי דוד המלך עליו השלום, הוא אחד הספרים המשמעותיים והבסיסיים ביותר בחיים הרוחניים של העם היהודי. מזה מאות ואלפי שנים, מוצא בו כל יהודי את הנחמה ואת הברכה הרצויות לו. אמירת ספר תהילים היא סגולה לברכות רבות, בכל תחומי החיים ובכל הזמנים. ספר תהילים, חשוב לדעת, תורגם לשפות רבות וגם מאמינים בדתות מונותיאיסטיות אחרות שאינן היהדות, מתייחסים לספר הזה בהוד של קדושה וברצינות הראויה. מהן המעלות השונות המיוחסות לאמירת ספר תהילים? כיצד מתבצעת אמירת ספר תהילים בימות השבוע? בשורות הבאות נעסוק בהרחבה באחד הספרים הקדושים במסורת היהודית, ואחד המשפיעים ביותר על כל יהודי באשר הוא.

המעלות השונות המיוחסות לספר תהילים

כאמור, במסורת היהודית אמירת ספר תהילים מעניקה סגולות למאמין. בראש וראשונה, מי שקורא תהילים כמוהו כמתפלל. ספר תהילים מזכך את הנשמה ומשפיע עליה ברכה גדולה. בנוסף, ולא פחות חשוב, אמירה של תהילים מביאה ברכה לאומר. הברכה באה לידי ביטוי בבריאותו של האומר תהילים ושל כל מי שמסביבו וכן בכל תחום שבו הוא עוסק. מי שענייניו עסקים ופרנסה, ימצא כי אמירת תהילים משפרת מאד את העסקים ואת הפרנסה. מי שעניינו עבודה ומלאכה, יגלה מהר מאד שאמירת תהילים משפרת את הביצועים שלו ומגדילה בצורה ניכרת א ההישגים שלו בעבודה. על פי חכמת רבנים, ספר תהילים שובר את כח המחיצות ומי שאומר תהילים תפילתו מגיעה למעלה ללא כל הפרעה. יוצא מכך שהבקשות והתחינות של י שאומר תהילים מתקבלות בקלות ובמהירות. מי שסובל מבריאות לקויה, יכול להיות בטוח שאמירת תהילים תעשה לו רק טוב ותחיש את ההבראה ותמנע ממנו מחלות נוספות. אמירת תהילים בכוונה, יש לא יתרונות ואין לה חסרונות בכלל. מספרים על רבי יעקב אבוחצירא זיע"א שקברו במצריים, שהוא עושה ניסים רבים ומי שמתפלל על קברו יכול לזכות לניסים רבים, הן העולם הרוחני והן בעולם הגשמי.

איך אומרים ספר תהילים והחלוקה לימים

על פי השולחן ערוך מתחלקת הקריאה של ספר תהילים לפי ימים, כאשר בכל יום יש את הפרקים הקבועים הנקראים בו. יכול כל אדם מאמין המעוניין בכך לקרוא בכל יום את הפרקים השייכים לאותו היום וליהנות גם מהתוצאות הברוכות של הקריאה היומית בספר תהילים. למעשה, ספר תהילים הוא ספר מזמורים כאשר כל פרק הוא מזמור העומד בפני עצמו ואיננו קשור בהכרח בפרקים האחרים של הספר. ספר תהילים כולל מאה וחמישים פרקים, כך שקריאה של מספר פרקים בכל יום מאפשרת להשלים קריאת כל ספר תהילים בתקופה קצובה. על פי חז"ל כולל ספר תהילים מאה ושבעה וארבעים פרקים, כמניין שנותיו של יעקב אבינו עליו השלום. ואולם ככלל, ההבדלים בין הנוסחים השונים נוגעים לחלוקה השונה בין הפרקים ולא משינויי נוסח בספר עצמו. ספר תהילים מחולק גם לסדרים שונים, שמניינם תשעה עשר. יש מפרשים המייחסים למזמורים שונים בספר תהילים סגולות שונות. ככלל, מוסכם על כלל החכמים של הדת היהודית, הפילוסופים ואנשי הדת, שספר תהילים הוא אחד הספרים היצירתיים ביותר. עם זאת, יש מחלוקת בין הפרשנים השונים באשר להיותו של ספר תהילים ספר נבואי, כאשר מרבית הפרשנים אינם מייחסים לספר הזה פן נבואי. ולסיום – אף שמוסכם שאת ספר תהילים חיבר דוד המלך עליו השלום, יש פרקים שככל הנראה חוברו על ידי מחברים אחרים, ויש מאמינים שאחד הפרקים בספר )צ) חובר על ידי משה. למרות השנים שעברו, לא הועמה ההשפעה המיסטית של ספר תהילים ואמירת תהילים מהווה בעיני רבים סגולה לדברים טובים..

הוספת תגובה

תגובות

  • לא נמצאו תגובות